Garanti Bilgileri

Safari Av.com sitesinde satışa sunulmuş olan ürünlerin tamamı İTHALATÇI veya ÜRETİCİ FİRMA garantisi altındadır. Ürünün garanti içeriğini, şartlarını ve süresini tamamen sağlayıcı firma belirlemektedir.
 
Arızalı ürün tamir veya değişim süreci aşağıda belirtilen hususlar doğrultusunda uygulanmaktadır.
 
Satın almış olduğunuz ürün fatura tarihinden itibaren ilk 14 gün içerisinde ürünü hiç kullanmadan arızalanmış veya kutudan arızalı çıkmış ise;
Ürün tarafımıza arızasının ne olduğuna dair bir bilgilendirme notu ile birlikte gönderilmelidir. Gönderilen ürün İTHALATÇI veya ÜRETİCİ firmanın teknik servisine bizim tarafımızdan ulaştırıldıktan sonra, ürün ile birlikte belirttiğiniz arıza notu dikkate alınarak teste tabi tutulur. Ürünün arızası tedarikci teknik servisince onaylanmalıdır. Teknik servis arızalı olduğu tespit edilen ürünün; stok durumu müsait olup olmadığı kontrol eder, stokta mevcut ise birebir değişim yapılarak tekrar ürün sahibine gönderilir. Stok durumu müsait olmadığı durumlarda ürün sahibi ile irtibata geçilerek ya ürün iade alınır veya müşterinin onayının ardından muadili veya benzeri bir ürün ile değişim yapılarak ürün sahibine gönderilir. Bu tip arıza durumunda, arızalı ürünün tarafımıza 2 nüsha orjinal faturası, tüm ek, ilave donanımlarıyla beraber ve orjinal ambalajı ile eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir. Bu süreç 1 (Bir) ila 3 (Üç) iş günü sürebilmektedir.
* Bu süreçteki arızalı ürünün MÜŞTERİDEN-TEKNİK SERVİSE ULAŞIM bedeli tarafımızca karşılanacak olup, TEKNİK SERVİSTEN- MÜŞTERİYE ULAŞIM bedeli müşteri tarafından ödenecektir. Bu gönderinin ulaşım bedeli tarafımızca yapılacağından, gönderinin anlaşmalı olduğumuz ARAS KARGO şirketi tarafından ulaştırılması halinde ürün teknik servisimizce kabul edilecektir. ARAS kargoyla anlaşmamız gereği ----------------- anlaşma kodu Safari Av -Necmi Öksüz adına kargoyu vermelisiniz.
 
Lütfen dikkat! Gönderi ücreti size ait değilse Anlaşmalı olmayan kargo şirketiyle kesinlikle gönderi yapmayınız. Başka kargolar ile gönderdiğiniz gönderiler teslim alınmaz ve size geri döner.

Satın almış olduğunuz ürün fatura tarihinden 14 (ondört) günün ardından veya normal garanti sürecinde arızalanmış ise;
 
Ürün tarafımıza arızasının ne olduğuna dair bir bilgilendirme notu ile birlikte gönderilmelidir. Gönderilen ürün teknik serviste kabul edilmesinin ardından, ürün ile birlikte belirttiğiniz arıza notu dikkate alınarak teste tabi tutulur. Ürünün arızası teknik servisçe onaylanmalıdır. Teknik servisimizce arızalı olduğu tespit edilen ürün; onarım yapılmak üzere İTHALATÇI veya ÜRETİCİ FİRMA'sına ulaştırılır. Bu tip arıza durumunda, arızalı ürün tarafımıza faturası ile beraber gönderilmeli, arızalı ürün yanında herhangi bir aksesuar gönderilmemelidir. Bu süreç ilgili yasada'da belirtildiği gibi minimum 10 (On) ila maksimum 30 (Otuz) iş günü sürebilmektedir.
 
* Bu süreçteki arızalı ürünün MÜŞTERİDEN-TEKNİK SERVİSE ULAŞIM bedeli ile TEKNİK SERVİSTEN- MÜŞTERİYE ULAŞIM bedeli müşteri tarafından ödenecektir. Bu gönderinin ulaşım bedeli her iki şekilde de müşterimiz tarafından yapılacağından, istenilen kargo firması ile gönderilmesinde bir sakınca yoktur. 
 
Ürün İade Koşulları
Safari Av.com sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz ürünler fatura tarihinden itibaren ilk 7 (Yedi) gün içerisinde ürünü hiç kullanmadan arızalanmış veya kutudan arızalı çıkmış ise, ölçüsü bedeni uymamış veya kusurlu/arızalı ürün ise iade ve değişim hakkı doğmaktadır.
 
Arızalı ürünü yazılı olarak info@Safari Av.com e-mail adresine bildirip veya 0372 253 57 75 nolu telefondan arayıp bildirerek fatura tarihinden itibaren 7 (Yedi) gün içerisinde iade edebilirsiniz veya değiştirme talep edebilirsiniz.
 
Satıcıdan kaynaklanmayan ürün iadeleri veya değişimler için ödenen kargo bedelleri müşteriden tahsil edilecektir.
 
Ürün para iadesi ürün iadesini distribütörü veya imalatçısı tarafından incelenip onay gördükten sonra yapılmaktadır. Para iadeleri banka işlem hızlarına göre yaklaşık 7-10 iş günü içinde yapılmaktadır.
 
İadesi yapılacak ürün tüketiciye fatura edilmiş ise, ürünlerle ile birlikte gönderilen 2 nüsha orjinal faturası, şayet ticari işletmeye fatura edilmiş ise kesilecek olan iade faturası iade edilecek ürünlerle birlikte gönderilmek zorundadır.
Faturası 2 nüshasıyla birlikte gönderilemeyen ürünler kesinlikle iade alınmayacaktır.
 
İadesi yapılacak ürünlerin orijinal ambalajında ve eksiksiz olarak gönderilmesi zorunludur. Herhangi bir aksesuarı eksik ( kitapçığı, parçaları vb.) ürünün kendi orijinal ambalajı hasar görmüş ise iadesi veya değişimi kabul edilmeyecektir.
 
İadeler mutlak surette faturaları (2 nüsha), hasar görmemiş orijinal kutusu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. Ürünün kendi orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, yırtılmış (örnek: markalı ürünün orijinal kutusu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış veya koli bandı ile bantlanmış ürünler) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi tedarikçi firmalarımız tarafından kabul edilmemektedir bu nedenle kesinlikle iade alınamaz.

* İadesi yapılacak ürünlerde ASafari Av.com'dan-MÜŞTERİYE ve MÜŞTERİDEN-Safari Av.com'a kargo bedellerinin tamamı MÜŞTERİYE AİTTİR. Müşteri iade ürünü gönderirken kargo bedelini kargo şirketine ödemek durumundadır. Ürünün müşteriye ulaşımı için ödenen kargo tutarı iade edilecek bedele yansıtılacaktır.
 
* İadesi yapılan ürünün faturası bulunamamış ise KDV bedeli ve kargo bedeli ödenen tutardan düşülerek iade yapılmaktadır. Faturası muhasebeleştirilmiş, devlete vergisi ödenmiş satışlarda iptal edilemeyen faturalara para iadesi yapılamaz.
 
Yukarıda belirtilen hususları göz önünde bulundurularak ürün iadesi yapabilirsiniz. Bu şartlara uymayan, bildirim yapılmadan gönderilen iade ürünler kesinlikle işleme alınmamaktadır. 
 
Ürün Değişim Koşulları
Safari Av.com sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz ürünleri fatura tarihinden itibaren ilk 7 (Yedi) gün içerisinde ürünü hiç kullanmadan değiştirme hakkınız vardır. Değişimini istediğiniz ürünü yazılı olarak info@Safari Av.com e-mail adresine bildirip veya 0372 253 57 75 nolu telefondan arayıp bildirerek onay aldıktan sonra değişim için gönderebilirsiniz.
 
Değişimi yapılacak ürün tüketiciye fatura edilmiş ise, ürünlerle ile birlikte gönderilen 2 nüsha orjinal faturası, şayet ticari işletmeye fatura edilmiş ise kesilecek olan iade faturası değişimi yapılacak ürünlerle birlikte gönderilmek zorundadır.
 
Faturası 2 nüshasıyla birlikte gönderilemeyen ürünler kesinlikle iade alınmayacaktır.
Değişimi yapılacak ürünlerin varsa kendi orijinal ambalajında ve eksiksiz olarak gönderilmesi zorunludur. Herhangi bir aksesuarı eksik (kitapçığı, parçaları vb.) orijinal ambalajı hasar görmüş ürünlerin iadesi veya değişimi kabul edilmeyecektir.
 
Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış veya koli bandı ile bantlanmış ürünler) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi tedarikçi firmalarımız tarafından kabul edilmemektedir bu nedenle iade alınamaz değişimi yapılamaz.
 
* Değişimi yapılacak ürünlerin kargo firması ile gönderimi yapılacaksa MÜŞTERİDEN-Safari Av.com'a ve değişen ürünün Safari Av.com'dan-MÜŞTERİYE ULAŞIM bedeli tüketici tarafından karşılanacaktır.
 
Değiştirme talebinde bulunup gerekli onayı almadan direk gönderilen ürünler için kesinlikle işlem yapılmayacaktır.
 
Bu şartlara uymayan, bildirimi yapılmayan ve süreyi aşan durumlarda ürün değişimi kesinlikle kabul edilmemektedir.
 
* Değişimi yapılacak ürünün faturası bulunamamış ise ürün değişimi yapılamaz.
 
Yukarıda belirtilen hususları göz önünde bulundurularak ürün değişimi talep edebilirsiniz. Bu şartlara uymayan, bildirim yapılmadan gönderilen, faturasız veya hasarlı gönderilen ürünler kesinlikle işleme alınmamaktadır.
 
Sipariş İptali
Safari Av.com sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz ürün/ürünleri kargoya verilmeden önce iptal etmek istemeniz durumunda Adınız, Soyadınız ile sipariş numaranızı info@Safari Av.com e-mail adresine mail atmanız ve 0372 253 57 75 no'lu telefonumuzdan ilgili birime bildirmeniz yeterli olacaktır.
 
Para iadesi bilgisi
Para iadesi nasıl ödeme yaptıysanız aynı o şekilde iade olur.
 
Taksitli ödeme kartınıza taksitli şekilde iade olur. (Örneğin 6 taksit bir ödeme her ay kartınızda 6 taksitin tutarı kadar önce çekilmiş sonra yatırılmış şekilde görünür. Ödemenin işlem olmamış gibi ekstrenize hiç yansımaması mümkün değildir)
 
Para iadeleri ödeme şeklinize uygun olarak ortalama 7 (Yedi) iş günü içerisinde yapılmaktadır. Yapılan iadenin kart ekstresinde görünmesi kredi kartınızın hesap kesim tarihi ile ilgilidir.
Kredi kartına yapılan iadeler ödeme şeklinizdeki gibi (peşin ise peşin - taksitli ise taksit taksit) ekstrenize yansımaktadır.
 
Müşteriye gönderilmiş siparişlerin iadesinden doğan para iadelerinde gidiş ve dönüş kargo ücretleri müşteriye aittir ve para iadesinde kargo bedelleri ödeme tutarından düşülerek para iadesi yapılabilmektedir.
 
Değerli müşterilerimiz yukarıda belirtilen hususlar dahilinde sipariş değişimi, iadesi ve iptali yapabilirsiniz.
 
Saygılarımızla
Safari Av.com