Kargo ve Teslimat Bilgileri

Siparişler hangi kargo ile gönderiliyor?

Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler sizlere, anlaşmalı olduğumuz lojistik firmaları ARAS KARGO tarafından ulaştırılacaktır.

Farklı bir kargo şirketiyle gönderilmesini siz talep ederseniz (ücreti size ait olmak üzere) gönderim yapılabilmektedir.

 

Kargo ücreti ne kadar ve kim öder?

Sipariş etmiş olduğunuz ürünlerin KDV dahil toplam bedeli 150TL üzerinde ise KARGO BİZDEN,150TL altında ise 10 TL kargo ücreti sistem tarafından otomatik olarak alınarak sipariş işlemi sonlandırılmaktadır.

*Siparişlerinizde hiç bir şekilde kapıda kargo ücreti ödemesi alınmamaktadır. Kapıda kargo ücreti istenirse kargoyu teslim almadan bize haber veriniz. (ürün değişimi, iade vs. gibi durumlar hariçtir.)

Dikkat! Tekne-Fiber tabanlı Bot gibi büyük ve kargosu yüksek tutarlı ürünlerin kargo ücreti müşteriye aittir. Bu tip özel ürünlerde ücretsiz kargo hizmetimiz yoktur alıcı ödemeli olarak gönderilmektedir.

 

Siparişim elime ne zaman ulaşır?

 


Ödemesi sabah saat 10:00'a kadar yapılmış tüm siparişler aynı gün işleme alınıp hazırlanır ürün eksiği yok ise akşam kargoya verilir. Saat 10:00'dan sonra verilen tüm siparişler ertesi gün hazırlanmaktadır.

 

Siparişleriniz normal süreçte ortalama olarak 3 iş gününde hazırlanıp kargoya verilir (Size ulaşma süresi değildir.) Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra size ulaşması Zonguldak içine 1 iş günü, Zonguldak dışına ise 2 iş günü gibi ortalama süreleri kapsamaktadır.

*Zonguldak dışından bize gelen ürünlerin size teslimatı ise bu sürelere +1 gün gibi ilave şeklinde olmaktadır.

 

Stok Garantili Ürünlerden sipariş verdiyseniz;

Sitemizden stok garantili alışverişte yapabilirsiniz (STOK ÜRÜN) işareti olan tüm ürünler stoklarımızda hazır bulunmaktadır. Bu ürünlerden alışveriş yaptığınızda hazır stoğumuzdan ürün gönderildiği için ürünler haftasonu tatili hariç en geç 24 saat içinde kargoya verilmektedir.

 

 

Haftasonu Siparişleri

Cuma günü sabah 10.00'dan sonra hafta sonu verilen siparişler, Pazartesi gününden itibaren işleme alınacaktır. Pazartesi günü işleme alınacak ürünler elinize Salı gününden önce ulaşamayabilir. Cumartesi- Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde sevkiyat yapılmamaktadır.

 

Stok Sorunları ve sevkiyat gecikmeleri

Verdiğiniz siparişlerde tedarikçi firmaların stoklarında bulunmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir.

 

Alternatif Alıcı Bilgileri

Safari Av.com'dan verdiğiniz siparişlerde, "Teslimat Bilgileri " kısımları dikkatle doldurulmalıdır. Siparişlerinizi, belirlediğiniz alternatif alıcıların teslim almasını isterseniz NOT bölümüne alternatif kişinin bilgilerini yazabilirsiniz. Alternatif kişinin teslimatı ancak kimlik ibrazı karşılığında alabileceğini unutmayınız.

 

Adres Bilgileri

Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi ve posta kodunuzu mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de bu bölüme yazabilirsiniz. (Örnek: Haseki hastanesinin solundan içeri girince üçüncü sokak vs.)

 

Kapıda Ödeme

Safari Av.com'dan verdiğiniz siparişlerde teslimat sırasında kapıda ödeme imkanınız yoktur. Kargo ücretleri de alışveriş sırasında ödendiğinden kargo firmasına herhangi bir ödeme yapılması söz konusu değildir. Sizden kapıda ödeme istendiyse hiçbir şekilde ödeme yapmayınız ve paketi teslim almayınız.

 

Yurtdışına Teslimat Yapılması Mümkün mü?

Maalesef, Safari Av.com'dan yurtdışına teslimat yapılamamaktadır.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

KKTC'ye YURTİÇİ kargo ve Aras kargo ile gönderim yapılmaktadır. Ancak KKTC için kargo ücreti müşteri tarafından ödemeli olarak gönderilmektedir. Türkiye için geçerli olan 150TL üzeri alışverişlerde kargo bizden uygulamamız KKTC için geçerli değildir.

 

Siparişinizi teslim alırken dikkat etmeniz gereken hususlar !

Site üzerinden vermiş olduğunuz siparişler genel olarak anlaşmalı olduğumuz lojistik firması tarafından tarafınıza teslim edilecektir. Bu durumda ürünün Safari Av - Necmi Öksüz deposundan sevkinden itibaren süreç lojistik firması kontrolünde olmaktadır. Ancak bu süreç içerisinde taşıma/nakliyeden kaynaklanabilecek kırılma, ezilme ve benzeri durumlara karşı müşterilerimizin dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda sıralanmıştır.

 

Ürün teslimatında size ulaşan koli adeti ile kargo firması nakliye faturasında belirtilen koli adetinin birbirine eşit olup-olmadığını kontrol ediniz. Eğer koli sayıları birbirlerine eşit değilse teslimatı yapan firma çalışanlarını uyararak, ürünü teslim almayınız ve tutanak düzenletiniz. Vakit kaybetmeden Safari Av.com iletişim hattını 0372 253 57 75 arayarak ilgili birime haber veriniz.

 

Ürünlerin size ulaştığı esnada teslim alacağını koliler üzerinde herhangi bir ezilme, açılma, yırtılma veya darbe olup-olmadığını kontrol ediniz. Eğer bu şekilde ambalajda yırtılma, ezilme veya darbe ile karşılaşırsanız paketi kargo görevlisi gitmeden yanında açıp kontrol edin ve kargodan dolayı sorun varsa kargo görevlisine tutanak düzenletin ve kargoyu teslim geri iade edin.

 

Hasarlı eksik kargoyu vakit kaybetmeden Safari Av.com iletişim hattını 0372 253 57 75 arayarak ilgili birime haber veriniz.

 

Satın almış olduğunuz ürünler Safari Av.com  - Necmi Öksüz. deposundan, kargo firmasına teslim sürecinde mutlak olarak paket üstünde faturası ile birlikte teslim edilmektedir. Ürünlerin faturası paketin üstünde veya içinde değil ise Safari Av.com iletişim hattını arayarak ilgili birimden faturanızın bir kopyasını isteyebilirsiniz.

 

ÖNEMLİ ! Yukarıda belirtilen hususlara dikkat edilmesini önemle rica etmekteyiz. Aksi durumda hareket eden müşterilerimiz, satın almış oldukları ürüne gelebilecek tüm zarardan direk olarak sorumlu olacaklardır.

 

Saygılarımızla

www.safariav.com